Adi Záchranka Stomatologie

Zdravotnictví a wellness srpna 12, 2023

Snímací rovnátka: Moderní řešení pro dokonalý úsměv

  • Napsáno
    Lenka Dvořáková

    Lenka Dvořáková

  • 0 Komentáře

Kořeny snímací orthodontie

Každý si o snímacích rovnátkách myslí něco jiného. Některé osoby si pod tímto termínem představí tradiční modely, jakými jsou například kovové drátky. To už je ale přežitá minulost chápání. V dnešní době prominují na trhu mnohem modernější a praktičtější typy rovnátek. První zmínky o snímacích rovnátkách sahají až do první poloviny 20. století, kdy začala být metoda pomalu zaváděna do praxe. Dříve byly snímací rovnátka obrovskými kusy plastu, které byly pro pacienty nepohodlné a nápadné, ale dnes je to již zcela jiné. Jejich vývoj nezastavil ani čas ani technologie a dnes si je můžete pořídit velmi snadno a pohodlně.

Výhody a nevýhody snímacích rovnátek

Dnes jsou snímací rovnátka vysoce efektivní, s nimiž se významně zlepšuje estetický vzhled zubů. Zároveň jsou také mnohem diskretnější než jejich pevné alternativy. Například modely Invisalign nebo Clear Aligner jsou průhledné a lze je nosit téměř bez povšimnutí. Výhodou je, že si je můžete sundat kdykoli, což vám usnadní jak péči o ústní dutinu, tak konzumaci potravin.

Ale rovněž jako každá věc, i snímací rovnátka mají své nevýhody. Ty spočívají většinou v jejich manipulaci. Je totiž nutné je sundavat při jídle nebo při důkladné hygieně zubů, což může být pro někoho nepohodlné. Také cena může být pro některé jedince vyšší, nicméně dnes již existují různé možnosti financování, takže si je může dovolit téměř každý.

Proces aplikace snímacího rovnátka

Proces aplikace snímacího rovnátka je individualizován pro každého pacienta zvlášť. Na začátku je nutný návštěva u zubního lékaře, který provede vyšetření a konzultaci. Poté je vytvořena přesná 3D analýza vaší dentitice, na jejímž základě je následně vyrobeno rovnátko přesně na míru vašim potřebám.

Údržba snímacích rovnátek je snadná a nevyžaduje žádné speciální pomůcky. Stačí je pravidelně čistit mýdlovou vodou a kartáčkem. Důležité je také nezapomínat na pravidelnou kontrolu u zubního lékaře, kde je kontrolován správný pohyb zubů a pokud je třeba, jsou upravovány plány léčby.

Moje zkušenost se snímacími rovnátky

A nyní k mé osobní zkušenosti. Představte si ženu v divokých čtyřicítkách, která se rozhodla pro snímací rovnátka. Ano, tímto člověkem jsem já, Lenka. Myslím, že je důležité se podělit o svou zkušenost, jelikož jsem šla do toho celkem naslepo a nevěděla jsem, co očekávat.

Můj úsměv mi velmi záležel a chtěla jsem ho zlepšit. Přesto mě jako dospělou osobu odradilo nosit kovová rovnátka. To bylo pro mě naprosto nepřípustné. Proto jsem byla velmi šťastná, když jsem narazila na možnost snímacích rovnátek.

Pomocí rovnátek jsem skutečně napravila svůj úsměv, a proto jim vděčím za moji novou sebejistotu. Už neškubu rukou před ústy, když se směju, a pokaždé, když se podívám do zrcadla, jsem spokojená s tím, co vidím.

Proto si musím opakovat to, co jsem se naučila během své zkušenosti: "Nikdy není pozdě na dokonalý úsměv". Snímací rovnátka mi doslova změnila život. A kdo ví, možná změní i ten váš.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.