Adi Záchranka Stomatologie

zdraví a krása září 4, 2023

Jak se starat o své nové celokeramické fazety

  • Napsáno
    Eliška Pospíšilová

    Eliška Pospíšilová

  • 0 Komentáře

Výběr správných fazet: Všechno, co potřebujete vědět

Jako někdo, kdo se nedávno rozhodl pro celokeramické fazety, vím, jak důležité bylo provést správný výběr. Probíhala spousta bádání, konzultací a strategického plánování. Nedávno jsem si udělala čas na studium toho, jaký je rozdíl mezi různými typy fazet. Přitom jsem narazila na spoustu zajímavých informací. Věděli jste například, že kvalitní fazety by měly být odolné vůči skvrnám a utrpení z horkých a studených jídel nebo nápojů? Nebo že je důležité si zvolit správnou barvu a tvar fazet tak, aby se dobře hodily k ostatním zubům a celkově do vaší tváře?

Profesionální instalace fazet: Vysoce kvalifikovaný zubní lékař nebo technik je klíčem

Při mém prvním setkání s bandou těch nejlepších zubních techniků v Brně mi došlo, že je důležité, aby odborník používal správné techniky a postupy při instalaci fazet. Rozhodně nejde jen o nějakou dočasnou estetickou úpravu. Je to změna, která má trvalý dopad na váš úsměv a sebevědomí. Proto je nezbytné, aby byli zapojeni pouze nejkvalifikovanější profesionálové. Od té doby, co mi byly fazety nainstalovány, se můj úsměv nezastavil. Můj zubní lékař mi řekl, že mám jednu z nejkrásnějších keramických fazet, které kdy viděl!

Údržba a péče: Důkladné čištění a pravidelné kontroly

Tak jako jakékoli jiné zuby, i fazety potřebují pravidelnou údržbu a péči. Důkladné čištění zubů a fazet je nezbytné pro jejich dlouhou životnost. Odborníci doporučují čištění zubů dvakrát denně a použití mezizubního kartáčku alespoň jednou denně. A nezapomeňte, že preventivní prohlídky u zubního lékaře jsou také velmi důležité, aby byly vaše fazety vždy v nejlepším stavu. Přestože se může zdát, že se jedná o zbytečnou námahu, jen si vzpomeňte, jak se vám líbily ty nové fazety poprvé, když jste se na ně podívali po instalaci. Můžu vám z vlastní zkušenosti říct, že péče a údržba fazet stojí za tu námahu!

Zdravý životní styl pro dlouhou životnost fazet

Přestože se to nemusí zdát na první pohled zřejmé, vaše fazety jsou ovlivněny vaším zdravotním stavem a životním stylem. Například kouření a nadměrné pití kofeinu může vést k zabarvení vašich fazet. Mám tedy radu pro všechny milovníky kávy, rovněž jako jsem já – dopřejte si svou oblíbenou kávu, ale nezapomeňte po ní správně vyčistit zuby. Kromě toho, strava bohatá na ovoce a zeleninu může pomoci udržet vaše fazety v nejlepším stavu.

Akutní situace: Co dělat, když se něco pokazí

V některých případech se může stát, že se fazeta odlomí nebo spadne. Nebojte se, to je normální. V takových chvílích je důležité zachovat klid a vyhledat pomoc u profesionála. To mi připomíná, když se mi jednou odlomila fazeta při večeři s přáteli. Byla jsem v šoku, ale naštěstí jsem věděla, co mám dělat. Obrátila jsem se na svého zubního lékaře a ten mi fazetu rychle a efektivně opravil.

Výběr správných výrobků na péči o fazety: Oral-B, Parodontax a další

Můj zubní lékař mi při návštěvě poradil, jaké výrobky se hodí pro péči o fazety. Doporučil mi výrobky značek Oral-B a Parodontax. Používám je od té doby a musím říci, že jsem s nimi velmi spokojena. Jsem si jista, že díky nim mé fazety vypadají stále jako nové! A nejen to, ale také mi pomáhají udržet fazety čisté a svěží. Takže pokud jste v procesu získávání fazet nebo o tom uvažujete, připravte se na tento krok a také na nákup potřebných výrobků do péče o zuby.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.