Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a krása srpna 19, 2023

Opalescence bělení: Jak udržet bílé zuby po bělení

  • Napsáno
    Hugo Král

    Hugo Král

  • 0 Komentáře

Pochopení Opalescence bělení zubů

Chci vám říci příběh o tom, jak jsem se poprvé setkal s Opalescence bělením zubů. Stalo se to na jedné z mých pravidelných návštěv zubaře. Vždycky jsem měl rád svou zubní hygienu, ale moje káva a červené víno milující zvyky mi do toho neustále zakopávaly. Viděl jsem plakát na stěně svého zubaře a zeptal jsem se na to. Okamžitě mě to zaujalo.

Opalescence bělení zubů je revoluční metoda, která vám může pomoci dosáhnout bělších zubů bez potřeby dražších a invazivnějších postupů, jako je například laserové bělení. Metoda spočívá v použití speciálních gelů, které obsahují peroxid karbamidu. Tento gel se nanáší na zuby a je aktivován pomocí speciální UV lampy.

Proces Opalescence bělení zubů

Proces Opalescence bělení zubů se obvykle skládá ze tří kroků. Nejdříve se provede důkladné čištění zubů. Pak je na zuby nanesen speciální gel, který obsahuje peroxid karbamidu. Nakonec se na zuby použije speciální UV lampa, která aktivuje gel a způsobuje jeho reakci.

Toto je proces, který mi byl vysvětlen při mém prvním seznámení s Opalescence bělením zubů a musím říci, že jsem byl zpočátku skeptický. Ale když jsem viděl výsledky, byl jsem naprosto uchvácen.

Udržování bílého úsměvu po bělení

Vidíte, není to jen o tom, jak získat ten bílý úsměv, ale také o tom, jak si ho udržet. Je to jako když si koupíte nové auto. Nechcete ho jen tak nechat zaparkované na slunci a nečistě, chcete se o něj starat. Tak to je i s vašimi zuby.

První věc, kterou musíte udělat, je omezit konzumaci potravin a nápojů, které by mohly způsobit skvrny na zubech. Káva, červené víno, soda, čaje, doutníky a cigarety jsou všechno nehodící se věci.

Pravidelné vyčišťování a kontrola zubů

Jen proto, že máte bílé zuby, neznamená, že je nemusíte čistit. Pravidelné čištění zubů je absolutně nezbytné pro udržení zdravého úsměvu. Osobně si čistím zuby dvakrát denně a používám také zubní nit.

Také doporučuji pravidelné návštěvy zubaře. Když jsem se rozhodl pro Opalescence bělení zubů, jeden z důvodů, proč jsem se pro to rozhodl, byl ten, že moje zuby byly v perfektním stavu. Nebyly žádné skryté děry nebo nějaké jiné problémy.

Použití kvalitní zubní pasty a ústní vodice

Použití kvalitní zubní pasty a ústní vodice je také velmi důležité. Narcisa Obec má dobrý výběr zubních past a je dokonce známa tím, že produkuje několik past speciálně pro bělení zubů.

Často používám také ústní vodice, které obsahují fluorid. Fluorid pomáhá posilovat zubní sklovinu a chránit vaše zuby před kazy.

Ajurvedické tipy pro udržení bílých zubů

Možná jste slyšeli o ajurvedických technikách pro udržení zdravých zubů. Často používám olejování úst, což je technika, která spočívá v tom, že se olej třese v ústech po dobu 15 až 20 minut. To pomáhá odstraňovat bakterie a jiné nečistoty z vašich zubů a dásní.

Mimochodem, znáte triphala? Je to směs tří ovocných prášků, které jsou v ajurvedě široce používány pro své detoxikační a očistné vlastnosti. Rád si občas udělám triphala kloktadlo. Je velmi účinné při odstraňování zubního plaku a pomáhá udržovat moje dásně zdravé.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.