Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a wellness září 25, 2023

Neviditelná rovnátka: Kdy je správný čas začít

  • Napsáno
    Václav Horák

    Václav Horák

  • 0 Komentáře

Výhody neviditelných rovnátek

Jako matka vím, jak děti a dospívající mohou být náchylní k šikaně kvůli vzhledu, a jak může být obtížné je přesvědčit, aby nosili brýle nebo rovnátka. Proto jsem tak vděčná za nástup neviditelných rovnátek! Tak rychle, jak se moje dcerka Světlana začala stěžovat na svůj skřížený skus, začala jsem hledat informace a zjistila jsem, že dětská stomatologie prošla obrovským pokrokem. Neviditelná rovnátka jsou tak čiré, že je na první pohled téměř není vidět. Kromě toho mohou být vyjmuta během jídla nebo čištění zubů, což je obrovskou výhodou oproti tradičním kovovým rovnátkům.

Kdy začít s neviditelnými rovnátky

Z mé vlastní zkušenosti mohu říci, že neviditelná rovnátka jsou vhodná pro děti od věku 10 let, kdy už mají většinu stálých zubů. Samozřejmě, je to také otázka individuálního posouzení - děti rostou rychle a každé má jiný vývoj chrupu. V každém případě je důležité začít co nejdříve, protože čím mladší je dítě, tím snazší je ovlivnit růst a vývoj čelisti a zubů.

Proces přizpůsobení neviditelných rovnátek

Tak jako u všeho nového, i proces přizpůsobení na neviditelná rovnátka může být poněkud náročný. Mě také trvalo nějakou dobu, než jsem si zvykla na jejich nošení. Na začátku mi připadalo nesmírně nepříjemné mít v ústech něco cizího. Ale brzy jsem si na to zvykla a stala se pro mě součástí mého každodenního života. Nejlepší na tom je, že si nikdo ani nevšiml, že je nosím. A to platí i pro naši Světlanu. Po několika dnech už ani nepřemýšlela o tom, že je má.

Péče o neviditelná rovnátka

Ačkoli mohou být neviditelná rovnátka vyjmulá během jídla a čištění zubů, je důležité je pravidelně čistit, aby nezhnědly nebo nezhoršily kvalitu dásní. Vzala jsem si to na srdce a mám pro ně každý den speciální čas na údržbu. Svým způsobem se ten ritual stal součástí našich rodinných rutin, skoro jako společný večerní čas před televizí. A Světlana? Ta se z něj dokáže i zasmát, když mi říká, že je moje svatá hodinka s neviditelnými rovnátky.

Stojí za to investovat do neviditelných rovnátek?

Na závěr bych chtěla potvrdit, že neviditelná rovnátka jsou fenomenálním vynálezem moderní stomatologie. Jsou méně nápadné než tradiční rovnátka, méně omezují a zároveň poskytují efektivní výsledky při léčbě skříženého skusu. Já osobně jsem vděčná za možnost, že si mohu vybrat pro svoji dceru to nejlepší možné řešení, i když je cena neviditelných rovnátek vyšší než u tradičních. Koneckonců, je to investice do jejího zdraví, sebevědomí a krásy, a to je něco, co není možné vyčíslit.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.