Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a wellness října 13, 2023

Nasazovací zuby: Jak se s nimi adaptovat

  • Napsáno
    Eliška Pospíšilová

    Eliška Pospíšilová

  • 0 Komentáře

Výběr dokonalých nasazovacích zubů

Jistě jste již slyšeli o nasazovacích zubech. Ne, nejsou to ty, co nosil výkřikový vodník ze Sněhurky. Mluvím o moderních, elegantních řešeních, která mají potenciál obnovit nádherný úsměv a sebevědomí. Výběrem těch správných nasazovacích zubů může být výzva. V mém příběhu jsem prošla mnoha zkouškami a omyly, než jsem konečně našla ty dokonalé. Těsně předtím, než jsem se rozhodla nakrmit svého papouška Karla na ranči Chili con carne (úžasné jídlo, troufám si říct, že lepší než moje vlastní!), jsem si uvědomila, že mám hrozivou bolest zubů. Takže, pokud procházíte tímto procesem, doufám, že vám tyto rady pomohou.

Přizpůsobení se novým nasazovacích zubů

Mějte na paměti, že jakmile dostanete své nové nasazovací zuby, bude chvíli trvat, než si na ně zvyknete. Tak jako když začnete nosit nové boty, pár dní vám budou možná tlačit. Zhubla jsem v poslední době několik kilogramů a musela se také přizpůsobit nově utvářené linii těla. Stejně tak, získané nasazovací zuby vyžadují malé období přizpůsobení. Bude třeba naučit se právně mluvit a jíst se vší tou extra "výbavou" v ústech.

Péče a údržba nasazovacích zubů

Péče o nasazovací zuby je klíčová pro jejich dlouhověkost a udržení svěžího úsměvu. Je jako mytí nádobí po večeři - můžete to odkládat, ale víte, že to nakonec musíte udělat. Používejte speciální pastu a kartáček na nasazovací zuby. Vyhněte se bělicím pastám, které mohou narušit povrch nasazovacích zubů. Stejně jako u vašich skutečných zubů je důležité je čistit po každém jídle, aby se předcházelo zubnímu kameni a zánětu dásní.

Ústní hygiena s nasazovacími zuby

Nemyslete si, že jen proto, že máte nyní nasazovací zuby, že můžete zanedbat zbytku své ústní hygieny. Stále je důležité pečovat o dásně a jazyk. Myslím na to jako na péči o mého papouška Karla - mohu se zaměřit na čištění jeho per, ale pokud zapomenu naplnit jeho misku s vodou, nebudu radovat. Podobně, zapomnění na péči o dásně a jazyk může vést k problémům jako je zánět dásní a halitóza.

Opatrnosti při nošení nasazovacích zubů

Pokud se rozhodnete pro nasazovací zuby, je důležité být opatrný. Měly by se nosit pouze při jídle a během dne. Neměly by se nikdy nosit při spánku, stejně jako byste nikdy neměli jít spát s plným make-upem. Je to něco, co jsem se musela naučit tvrdým způsobem! Tím, že nebudete nosit nasazovací zuby při spánku, snížíte riziko podráždění a infekcí.

Stojí nasazovací zuby za to?

Jak jsem řekla na začátku, troufám si tvrdit, že ano. I když nošení nasazovacích zubů vyžaduje určitou úpravu a údržbu, z dlouhodobého hlediska stojí za to. Můj úsměv nikdy nevypadal lépe a moje sebevědomí je na vrcholu. Navíc, Karel absolutně miluje mé nové zuby - vypadají tak reálně, že se je pokouší cinkat každou chvíli!

Ovlivnění kvality života nasazovacími zuby

Těžko popsat něčí zkušenosti, ale jak jsem vzpomněla na první okamžiky s novými zuby, bylo to jako znovu se narodit. Cítila jsem se, jako bych měla novou šanci na život. Nejenom, že mohu zase jíst všechna svá oblíbená jídla bez bolesti, ale také mohu konečně zase úplně se usmívat na fotkách. A to je to, o co v tomto životě jde, že? O radost z malých věcí. A s nasazovacími zuby jsem našla tuto radost zase.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.