Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a životní styl října 16, 2023

Co použít místo ústní vody?

  • Napsáno
    Jakub Dvořák

    Jakub Dvořák

  • 0 Komentáře

Alternativy ústní vody

Takže jste se rozhodli, že ústní vodou je konec, a hledáte něco, co ji může nahradit? Většina z nás považuje ústní vodu za nepostradatelnou součást naší denní zubní hygieny, ale ani se nad tím nezamýšlíme. Stejně jako já vám řeknu, že i přes její běžné použití se někteří lidé rozhodli hledat alternativy. Budete asi překvapeni, kolik možností je k dispozici.

Přírodní alternativy

Zaprvé, existují přírodní alternativy. Jezte jablka! Jablka jsou úžasná v tom, že mají schopnost čistit naše ústa stejně dobře, jako kdybychom používali ústní vodu. Když jíte jablko, je to jako byste vyčistili zuby štětcem a také ještě použili nějakou ústní vodu. Navíc je to skvělý způsob, jak si dopřát něco zdravého, a zároveň udržovat dobrý ústní zdraví. Zkuste to sami a uvidíte, že je to pravda. Moje rodina místo ústní vody párkrát do týdne jí jablka a jsem s touto alternativou velmi spokojený.

Voda a sůl

Během mych dobrodružství v přírodních alternativách ústní vody jsem narazil na zbrusu novou techniku - použití směsi vody a soli. Cítím, že musím toto sdílet s vámi všemi. Je to tak jednoduché, a přesto tak účinné! Rozpuštění soli ve vodě vytváří roztok, který má schopnost vyčistit a dezinfikovat naše ústa. Nejenže je to vynikající a levné řešení, ale také nemá žádné chemické látky, které by mohly být škodlivé pro naše ústní zdraví. Vít, můj syn, to považuje za zábavný způsob, jak se o své ústní zdraví starat. Ano, dokonce i děti to mohou zkusit!

Čajové strouhánky

Pokud jste jako já a máte rádi čaj, budete milovat tuto přírodní alternativu k ústní vodě. Čajové strouhánky, které jsou zbytky po vaření čaje, můžete použít místo ústní vody. Je to skvělý způsob, jak zužitkovat zbytky a zároveň se postarat o naše ústní zdraví. Vše, co musíte udělat, je, přidat několik strouhánek do sklenice vody a vypít. Čajové strouhánky mají schopnost čistit a osvěžovat naše ústa, což je skvělá alternativa k tradiční ústní vodě.

Čistící tyčinky

Nemůžeme zapomenout na čistící tyčinky! Jsou jednoduché na použití a účinné. Tyčinky jsou zvláště dobré pro lidi, kteří vedou aktivní životní styl a nemají vždy čas na stále šplouchání ústní vodou. Právě se vracíte z tělocvičny a nemáte čas se zastavit u umyvadla? Půjděte pro čistící tyčinku! Rozhodně to nenahradí dobré čištění zubů, ale v nouzi to je skvělá volba.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je další skvělá alternativa k ústní vodě. Už jsem to zmínil, ale ocet je skvělý na čištění a dezinfekci. Pokud dokáže ocet vyčistit celý dům, proč by to nedokázal s vašimi zuby, že? Ale pozor! Nikdy byste neměli používat čistý ocet. Rozpusťte jej vždy ve vodě, abyste si neničili sklovinu.

Domácí ústní voda

Pokud jste opravdu dobrodruh a chcete jít výše a dál, zkuste si vyrobit vlastní domácí ústní vodu. Existují různé recepty, ale základem může být jednoduše voda, trošku soli, a několik kapek éterických olejů pro příjemnou vůni a dodatečné čisticí a antiseptické vlastnosti. Můj syn Vít tuto alternativu zbožňuje! Právě pokusem a omylem jsme našli ten nejlepší recept, který vyhovuje celé naší rodině.

Koncové poznámky

Je důležité zdůraznit, že tyto alternativy ústní vody by měly být používány jako doplněk k pravidelnému čištění zubů, ne jako náhrada za čištění zubů. Nikdy se nevzdávejte dobré zubní hygieny ve prospěch pohodlí. A nezapomínejte, že pokud máte nějaké ústní zdravotní problémy, měli byste se vždy poradit se svým zubním lékařem.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.