Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a krása září 24, 2023

Veneers zuby: Jak si udržet bílý úsměv

  • Napsáno
    Jana Novotná

    Jana Novotná

  • 0 Komentáře

Proč se rozhodnout pro estetické ošetření ve formě veneers?

Když jsem se poprvé dozvěděla o veneers, myslela jsem si, že je to něco, co je určeno pro ty, kteří jsou posedlí dokonalým úsměvem. Ale pak mě jednoho dne Maxík, můj mazlíček, upustil mobil a rozbil mi vpředu zub. A tak jsem se dozvěděla, že veneers nejsou jen o estetice, ale i o opravách zubů, které byly poškozeny. A ještě dokonalejší? Nikdo ani nepozná, že máte na zubu něco navíc!

Veneers zuby můžete považovat za malé kousky uměleckého díla, protože jsou zhotoveny na míru vašim zubům. Jsou tenké jako kontaktové čočky a přitom jsou natolik odolné, že mohou vydržet až 10-15 let, pokud se o ně pečlivě staráte. Navíc jsou vyrobeny z porcelánu, což jim dává přirozený vzhled, takže nikdo ani nepozná, že máte nějaké 'výztuže' na zubech.

Průběh procedury veneers zubů

Moje první zkušenost s touto procedurou byla trochu napínavá. Nejdůležitější je najít si zubního lékaře, kterému důvěřujete. První krok je konzultace, během které se dozvíte vše, co potřebujete vědět o proceduře. Poté, co lékař určí, že jste vhodný kandidát, můžete začít snít o svém novém úsměvu.

Proces je poměrně jednoduchý. Výroba veneers zahrnuje odstranění malého množství smaltu z přední strany zubu, aby bylo možné veneer připevnit. Pak se udělají otisky vašich zubů a odešlou se do laboratoře, kde budou veneers vyrobeny. To může trvat několik týdnů, takže vám lékař nasadí dočasnou korunku, abyste nebyli bez zubu. Nakonec se veneer připevní na zub a voilà, máte dokonalejší úsměv než kdy dříve!

Ceník ošetření veneers zubů

Pravdou je, že veneers nejsou levné. Ale když se na to podíváme v širším kontextu, jde o investici do sebe sama. Za pár tisíc korun za zub můžete získat úsměv, o kterém jste vždy snili. A co je lepší než investovat do sebe sama?

Veneers průměrně stojí okolo 10 000 - 15 000 Kč za zub, ale cena závisí na mnoha faktorech, jako je typ materiálu, složitost procedury a zkušenosti zubního lékaře. Někteří zubní lékaři také nabízí slevy, pokud necháte udělat více zubů najednou. Takže byste mohli být šťastnější a bohatší, než si myslíte!

Péče o veneers po aplikaci

Nyní, když máte ty své krásné nové veneers, jak se o ně starat? Pravdou je, že péče o veneery je velmi podobná péči o normální zuby. To znamená, že byste měli kartáčovat a čistit mezi zuby nejméně dvakrát denně a pravidelně navštěvovat zubního lékaře. Ale s veneery byste měli být trochu opatrnější. Nesnažte se otevírat láhve nebo louskat ořechy. A pokud jste zvyklí brousit zuby ve spánku, možná byste měli zvážit nošení chrániče zubů.

Jinak byste měli dbát na následující tipy. Nepoužívejte bělící zubní pastu nebo ústní vodu, která by mohla poškodit povrch veneerů. Pokud kouříte, skutečně zvažte, zda byste nepřestali - kouření může způsobit zbarvení veneerů. A samozřejmě, pokud máte jakékoli potíže, jako je bolest nebo citlivost, navštivte svého zubního lékaře co nejdříve.

Se správnou péčí, veneers vám mohou poskytnou perfektní úsměv po dlouhá léta. Jen si vzpomeňte, jak teď vypadá můj úsměv, i když Maxík rozbil můj zub! Opravdu se necítím jako někdo, kdo má falešné zuby. Myslím, že veneers byly jednou z nejlepších investic, které jsem kdy udělala. A když se na mě Maxík podívá svýma velkýma očima a já mu pokaždé odpovím úsměvem, vím, že to stálo za to.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.