Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a wellness září 22, 2023

Ultrasonický čistič zubů: Co říkají vědci

  • Napsáno
    Eliška Pospíšilová

    Eliška Pospíšilová

  • 0 Komentáře

Úvod do světa ultrazvuku

Můj drahý manžel Petr mi nedávno položil otázku, kterou si jistě kladou také někteří z vás: "Helena, co to vlastně je ten ultrazvuk a proč bych to měl používat na čištění zubů?" Tak jsem se ponořila do světa vědy a zjistila jsem několik zajímavých informací.

Ultrazvukový čistič zubů využívá speciální technologii zvanou akustickou kavitaci, což je proces, při kterém vytváří jemné bublinky, které implodují a odstraňují nečistoty z povrchu zubů. To bylo tak odborné, že Petr už na mě díval očima jako na vědkyni. Ale snažila jsem se to vysvětlit jednoduše jako když máte džezvu a pění vám z ní káva. Stejně jako ty bublinky v džezvě, tak i ty generované ultrazvukem čistí zuby od plaku a jiných nečistot.

Výhody ultrazvukového čištění zubů

Nic není lepší než ten pocit čistoty a svěžesti, který dostanete po dobrém čištění zubů, že ano? A co když vám řeknu, že to může být ještě lepší? Ultrazvukové čištění zubů je skvělým způsobem, jak zuby vyčistit ještě hlouběji, dosáhnout těch těžko přístupných míst a předejít zubnímu plaku a zubnímu kameni.

Jednou z nejlepších věcí na ultrazvukových čističích zubů je, že jsou naprosto bezpečné a můžou je používat lidé všech věkových skupin. Ačkoli může být některým lidem ultrazvukový zvuk nepříjemný, je důležité uvědomit si, že tento zvuk je pro lidské ucho téměř neslyšitelný a při použití nepředstavuje žádné riziko.

Ultrazvukový čistič zubů versus klasický kartáček

A teď k tomu, co se Petr ptal nejvíce - jestli je ultrazvukový čistič zubů lepší než klasický kartáček. Věda říká, že ano. Samozřejmě, klasické kartáčování zubů je stále nesmírně důležité a nikdo by neměl přestat kartáčovat zuby jen proto, že má ultrazvukový čistič. Ale ultrazvukový čistič zubů může doplňovat vaši běžnou rutinu péče o ústa a pomoci vám dosáhnout hlubšího a důkladnějšího čištění.

Ultrazvukové čističe zubů mohou dosáhnout míst, která by klasický kartáček mohl míjet, a pomáhají odstraňovat plak a zubní kámen, který by mohl způsobit problémy v budoucnu. A i když to Petr miluje, že jsem tak pečlivá s našimi zuby, tak jsem chtěla jít ještě dál a dát mu ultrazvukový zubní čistič jako dar, aby si mohl vyzkoušet tu úžasnou čistotu prvotřídního zubního čištění.

Jak na správné použití ultrazvukového čističe zubů

Při použití ultrazvukového čističe zubů je důležité dodržovat několik základních pravidel. V první řadě si vzpomeňte, že jde o doplněk vaší běžné hygieny úst, takže se nevzdávejte klasického kartáčkování a používání zubní nitě. Ultrazvukový čistič by měl být používán jako pomocník pro hlubší čištění. Na začátek aplikujte na zuby zubní pastu jako obvykle a poté zažijte úžasné čištění zubů pomocí ultrazvukové technologie.

Dalším důležitým bodem je, že ultrazvukový čistič by měl být používán pouze jednou za týden. Správný postup zahrnuje kartáčování zubů po dobu 2 minut a poté použití ultrazvukového čističe po dobu dalších 2 minut. Je to jako mini zubní lázně přímo u vás doma!

Tipy k výběru ultrazvukového čističe zubů

Při výběru ultrazvukového čističe zubů si dávejte pozor na kvalitu a značku přístroje. Zjistila jsem, že některé levnější modely mohou být méně účinné nebo mohou mít kratší životnost baterie. Jistě vám nechci doporučit něco, co by vám nedokázalo poskytnout maximální úroveň péče o zuby.

Doporučuji přístroje, které mají různé režimy čištění - jako je jemný, střední a intenzivní - díky čemuž si můžete přístroj přizpůsobit svým specifickým potřebám. A pravidelné čištění zubů ultrazvukem vám přinese nejen bílejší zuby a svěží dech, ale také zdravější dásně!

Ultrazvuk a moje rodina

A konečně jsem se musela podělit o to, jak ultrazvukové čištění zubů změnilo náš domov. Po té, co jsem Petru dala ultrazvukový zubní čistič jako dar, se z něj stal velký fanoušek. Řekl mi, že by nikdy nemyslel, že si může zvyknout na ultrazvukové čištění, ale teď si nemůže představit klepot na zuby bez něj!

Také jsem si všimla, že naši děti jsou více nadšené z mytí zubů, když mohou používat ultrazvukový čistič. Je to skvělý způsob, jak udržovat zuby a dásně našich dětí zdravé, zatímco se na to dívají jako na zábavu. A to je pro mě velké vítězství!

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.