Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a wellness listopadu 7, 2023

Neviditelná rovnátka: Cesta k sebevědomí

  • Napsáno
    Jakub Dvořák

    Jakub Dvořák

  • 0 Komentáře

Zapomeňte na obavy z rovnátek

Další výrazný úsměv, dneska natočeno mým synem Víťou, mě utvrdil v rozhodnutí napsat o tématu, které je blízké nejen jemu, ale milionům lidí na celém světě. Rovnaťka. Ano, postačí jedno slovo a už se nám v hlavě množí obrazy věčně šklebících se teenagerů, kteří by raději zůstali doma než utrpěli trochu posměchu na školní chodbě. Ale co kdyby tvůj úsměv mohl zůstat tak silný a sebejistý jako Vítův, bez ohledu na rovnátka? To je možné díky neviditelným rovnátkům. Začněme na začátku, co jsou to vůbec neviditelná rovnátka?

Neviditelná rovnátka: Moderní cesta ke krásnému úsměvu

Takzvaná neviditelná rovnátka, známá také pod názvem Invisalign, nejsou nic nového. Jsou to křídlice vyrobené z průhledného plastu, které sice vidíte, pokud se na ně opravdu podíváte, ale které jsou mnohem méně nápadné než kovové rovnátka. Jde o cestu, jak získat krásný rovný úsměv, aniž byste museli procházet trapasem, který s sebou obvykle přináší kovová rovnátka.

Krása těchto rovnátek spočívá v jejich přizpůsobivosti. Na rozdíl od kovových rovnátek, které jsou připevněny k zubům a musí být upravovány a stahovány zubařem, jsou neviditelná rovnátka vyjímatelná. To znamená, že je můžete sundat kdykoliv chcete, ať už jde o jídlo, pití, čištění zubů nebo sport. Navíc výrobní proces je digitalizovaný a rovnátka jsou přizpůsobena vašemu chrupu, takže se dokonale hodí.

Výhody a nevýhody neviditelných rovnátek

Jako všechno na světě, i neviditelná rovnátka mají své pro a proti. Já jsem ovšem přesvědčen, že jejich výhody daleko převyšují nevýhody. Jak jsem už zmínil, viditelnost je jednoznačně největší výhodou těchto rovnátek - jsou mnohem méně nápadné než klasické kovové rovnátka. Díky tomu se zvyšuje sebevědomí a snižuje se úzkost spojená s nošením rovnátek.

Mezi další výhody patří snadná údržba a možnost vyjmutí. S neviditelnými rovnátky není nutné navštěvovat zubaře tak často jako s kovovými rovnátky. Místo toho dostanete několik sádek na výměnu, které budete měnit přibližně jednou za dva týdny. Ale opatrně! Necháte-li si rovnátka venku příliš dlouho, mohou se zuby zase „vrátit zpět“.

Co se týče nevýhod, ta hlavní je cena. Ano, neviditelná rovnátka jsou obecně dražší než kovová rovnátka. Ale když se podíváte na všechny výhody, které s sebou přináší, myslím, že je stojí za to.

Osobní zkušenost s neviditelnými rovnátky

Je na čase se podělit o osobní příběh. Moje žena a já jsme se dlouhou dobu báli, že budeme muset nechat Víťovi nasadit kovová rovnátka. Ale když se více a více známých rozhodlo pro neviditelná rovnátka, začali jsme se zajímat o tuto možnost. A musím říct, že jsme byli nadšeni! Nejenže Vít po celou dobu léčby zůstal sebevědomý, ale výsledky byly fantastické. A to je důvod, proč se dnes s vámi o tuto zkušenost dělím.

Pokud máte obavy z toho, jak budou neviditelná rovnátka ovlivňovat vaši nebo vašich dětí každodenní život, buďte klidní. Vít je dokázal nosit celý den, aniž by ho nějak omezovaly. A když si chtěl jít zahrát fotbal s kamarády, prostě si rovnátka sundal. Je to jen o disciplíně.

V závěru bych chtěl zdůraznit, že nejdůležitější je vaše rozhodnutí. Je samozřejmě na vás, jakou cestou se vydáte za krásným úsměvem. Ale pokud se rozhodnete pro neviditelná rovnátka, můžete být jisti, že na cestě nebudete sami. A já a Vít budeme s vámi, každý krok cesty.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.