Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a wellness září 19, 2023

Kdy vás může zubař vyřadit z evidence?

  • Napsáno
    Lenka Novotná

    Lenka Novotná

  • 0 Komentáře

Chápete svou evidenční kartu u zubaře?

Potřebujete jít k zubaři na pravidelné kontrole, že? Každý z nás to vědí. Ale jste si také vědomi toho, jak důležitá je vaše evidenční karta u zubaře? Co všechno může tato malá, ale významná kartička ovlivnit? Nejspíše někteří z vás na to ani nemyslí. Stejně jako nemyslí na to, že zubař vám může teoreticky podle určitých podmínek zrušit evidenci.

Jednou přišel můj Jakub domů a říkal mi, že mu zubařka řekla, že pokud nepřijde na svou další dohodnutou prohlídku, může ho vyřadit z evidence. Byla jsem překvapená. Jak to, že nikdo z nás o tom nevěděl? Neměli by nás o tom zubaři informovat? Nebo je to na nás, abychom si zjistili svá práva a povinnosti?

Podmínky pro vyřazení z evidence

Pokud jde o zubaře a vyřazení z evidence, existují určité podmínky. Jednou z nich je, pokud nechodíte na pravidelné prohlídky. Vašemu zubaři je samozřejmě jasné, že ke zdraví zubů je třeba přistupovat s respektem a pravidelná kontrola je součástí této péče. Pokud tedy svému zubaři neukážete dostatek závazku a nechodíte na prohlídky, mohou vás z evidence vyřadit.

Často jsem slýchávala o lidech, kteří se bojí chodit k zubaři. Mám dokonce příbuzné, kteří nechodí k zubaři roky, i když mají bolavé zuby. Byla jsem šokována, když mi Lukáš, náš syn, řekl, že někteří z jeho kamarádů nemají svého stálého zubaře, protože se bojí chodit na kontrolu. Ale pokud se bojíte, hovořte o tom se svým zubařem. Je tady, aby vám pomohl, a pokud máte strach, je to něco, co potřebuje vědět. Strach je naprosto normální a zubaři jsou vyškoleni, aby s tímto strachem pracovali.

Obava z návštěvy zubaře

Znáte to, když slyšíte zvuk vrtačky a cítíte se, jako by vám kolena klepala? Tak to má většina lidí. Ale nemějte strach, nejste v tom sami a je zde řada způsobů, jak tento strach překonat. Pokud máte skutečně silnou fobii, může vám pomoci vědomí, že existují specialisté, kteří se zaměřují na léčbu dentofobie, tedy strachu z návštěvy zubaře.

Víte, jak často byste měli chodit na kontrolu? Když jsem o tom mluvila s přáteli při kávě, zjistila jsem, že někteří nevědí, jak často by měli chodit k zubaři. Chápu to, všechny ty informace mohou být matoucí. Ale doporučuje se, abyste chodili na kontrolu k zubaři minimálně jednou za šest měsíců, pokud nemáte zdravotní problémy.

Význam pravidelných prohlídek u zubaře

Pravidelné prohlídky jsou důležité nejen pro vaše zdraví zubů, ale také pro vaše celkové zdraví. Je prokázáno, že špatné zdraví zubů může vést k řadě jiných zdravotních problémů, včetně onemocnění srdce. Kdo by to byl řekl, že vaše zuby mohou mít takový dopad na vaše zdraví?

Nesmíme zapomenout, že pravidelné návštěvy zubaře nám také pomáhají udržovat nádherný úsměv. Vím, že mnohé z nás chtějí mít bílé a zářivé zuby. Ale to se nedá dosáhnout bez pravidelných kontrol. Takže, dámy a pánové, jak se říká, úsměv je nejlepší doplněk, který můžete nosit. Aby byl stále krásný, chraňte ho!

Podle mě tedy je jasný závěr. Chodit na pravidelné prohlídky k zubaři je nezbytné. A nejen to, je třeba respektovat dohodnuté termíny a nezanedbávat svou orální hygienu. Protože nejenže riskujeme zdraví našich zubů, ale také riskujeme to, že nás zubař vyřadí z evidence, což by mohlo mít další negativní důsledky.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.