Adi Záchranka Stomatologie

Pečování o mazlíčky srpna 17, 2023

Jak poznat zanet zubů u psa?

  • Napsáno
    Lenka Novotná

    Lenka Novotná

  • 0 Komentáře

Symptomy zánětu zubů u psa

Píšu vám dneska o jednom takovém záludném tématu, které by mělo zajímat nás všechny, kdo máme doma toho čtyřnohého miláčka. Psí zoubky! No přesněji, jak rozpoznat zánět zubů u psa. Ale vy mě znáte. Ráda se vrtím do detailů, takže připravte se na dlouhou jízdu.

Vy a já víme, že naše milé chlupáče nemohou jít ke zubaři, pokud mají nějaké problémy se zuby, tak jako my, takže je na nás, abychom byli znalí, kdy je něco v nepořádku. No a nemusím vám říkat, že pokud naši psi trpí zánětem zubů, asi jim to není moc příjemné, že? No tak tedy, jaké jsou prvotní příznaky zánětu zubů u psa? Psi nemají tendenci nám o svém zdravotním stavu otevřeně mluvit. Ale pokud bude váš pes mít neobvyklý dech, nebude jíst nebo bude mít nějaké neobvyklé záchvaty, měli byste to vzít vážně. Tohle všechno může být všechno příznaky zánětu zubů u psa.

Proč je důležité vědět o zánětu zubů u psa

A proč by mělo být tak důležité vědět o zánětu zubů u psa? Tak, aby jsme jim mohli pomoci, jasně! Pes je věrný přítel člověka a je naším úkolem udělat vše, co je v našich silách, aby byli naši psi zdraví a šťastní. Myslím, že tohle je dostatečná motivace, abychom se naučili víc o tomto tématu, nemyslíte? Prostě si to představte. Váš pes je smutný, trpí a nevíte proč. To přece nechceme, že?

Zubní zánět u našich čtyřnohých přátel může skutečně vést k celé řadě závažných zdravotních problémů, včetně infekcí, ztráty zubů a dokonce i systémových onemocnění. A jak jsem už řekla, psi nám o svých bolestech a potížích nemluví. To znamená, že je na nás, abychom byli bdělí a hledali příznaky tohoto problému. Protože včasná léčba je nejdůležitější pro úspěšný výsledek jakékoliv zdravotní situace, co může potkat naše mazlíčky.

Kdy navštívit veterináře?

A kdy je ten správný čas navštívit veterináře? To je tak trochu triková otázka, protože si myslím, že je vždy dobré být v pravidelném kontaktu s vaším veterinářem. Ale pokud se vám zdá, že váš pes je mimo, že má potíže s jídlem nebo s jeho dýcháním, je čas se dostavit k veterinářovi.

Koneckonců, vaše intuice je jedním z nejdůležitějších nástrojů, které máte k dispozici, když jde o péči o svého psa. Až budete mít pocit, že se něco děje, měli byste se obrátit na svého veterináře. Víte, jak se říká - je lepší předcházet, než léčit!

Jak se zánětu zubů u psa předcházet?

Tak a jak se zánětu zubů u psa předcházet? Je pravdou, že preventivní péče je skutečně nejdůležitější. A nemyslím tím jen obecně, ale konkrétně v případě zánětu zubů u psa. Pravidelné kontroly u veterináře, správná strava a samozřejmě čištění zubů - to vše může významně přispět k tomu, že se váš pes vyhne potížím s dásněmi a zuby.

Teď se můžete ptát - kdy a jak často bych měla čistit zuby svému psovi? A já vám odpovím - tak často a tak poctivě, jak jen můžete. Myslím, že pokud si zvyknete při každém mytí tahat na svou mašličku čistítko na zuby, budou velmi vděční. A vy budete mít klidný spánek vědomím, že děláte vše pro zdravé zoubky vašeho psa.

Zuby psa a lidský úsměv

A na závěr ještě jedna taková malá historka ze života květinářky Lenky. Představte si, že jednoho dne jsem se vrátila domů a někdo mi uprostřed obývacího pokoje rozmítl květináče. Víte kdo to byl? No jasně, moje kočička Mína. A víte co? Kdyby moje Mína měla problémy se zuby, možná by ten den ty květináče nezničila.

Takže vlastně všechno je spojené. Péče o zdravé zuby našich mazlíčků nemá vliv jen na jejich zdraví, ale také na naše šťastné a klidné společné soužití. Takže nezapomínejte na zoubky svých čtyřnohých kamarádů a buďte pro ně ten nejlepší zubař, jakým můžete být. Vždyť, kdo by nechtěl vidět svého psa s širokým a šťastným úsměvem, že?

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.