Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a Wellness srpna 23, 2023

Co je nejlepší na citlivé zuby?

  • Napsáno
    Helena Novotná

    Helena Novotná

  • 0 Komentáře

Rozumíme Citlivým Zubům

Ahoj, jmenuji se Helena a jako blogerka, vychovatelka mého psa Maxe a žena, která také trpí citlivými zuby, musím říci, že cítím váš bolest. Neexistuje nic horšího, než zatnout zuby do zmrzliny nebo sklenici ledové vody a pocítit ostrou bolest, která se rozlévá skrze zub. Ale je zde řešení: pochopení toho, proč vaše zuby jsou citlivé a jak to řešit.

Co Způsobuje Citlivost Zubů?

Citlivost zubů je způsobena odkrytím tubulů (malých kanálků v zubu), které vedou k nervům. Toto může být způsobeno mnoha věcmi, včetně, ale nejen, kyselými nápoji, tvrdým kartáčováním zubů, přílišným konzumováním cukru, zubními kazem a dokonce i stresovým sevřením zubů. Ostatně kdo by nedostal záchvat někdy ve svém životě, že?

Jaké Jsou Nejlepší Produkty Pro Citlivé Zubý?

Naštěstí pro nás existují produkty, které nám mohou pomoci zarazit bolest a zredukovat citlivost. Skvělým začátkem je speciálně formulovaná pasta pro citlivé zuby. Tyto pasty jsou často obohaceny o složky, které pomáhají blokovat tubuly a chránit nervy. Jsou také jemnější na zubní sklovinu, což je skvělá zpráva pro ty z nás, kdo jsou viníci tvrdého kartáčování!

Prevence Je Lepší Než Léčení

Ale samozřejmě, nejlepší způsob, jak se vyhnout citlivosti zubů, je prevencí. To znamená obecné ústní hygieny, jako je správné kartáčování zubů, jeho klidné tempo, výběr měkkého kartáčku, pravidelné navštěvování zubaře a zdravá strava se sníženým obsahem kyselin a cukrů. Vždyť co vidne zdra, není k zahození, že?

Osobní Příběh o Boji s Citlivostí Zubů

Ne vždy jsem byla tak ohleduplná vůči mým zubům. Milovala jsem tvrdou štětinu na kartáčku, tvrdé kartáčování a byla závislou na citronové vodě. A pak přišel den, kdy jsem se nemohla napít ani obyčejné studené vody, aniž bych cítila ostrou bolest. Bylo to během jedné mé dovolené u moře. Stála jsem tam, sledovala východ slunce, snažila se užít si první okamžiky dne, ale moje zuby mi to nedovolily.

Když jsem se vrátila domů, šla jsem k zubaři a ten mi doporučil vyzkoušet speciální zubní pastu pro citlivé zuby. Byla jsem skeptická, ale po několika dnech používání jsem cítila obrovský rozdíl. Postupně jsem také změnila svůj kartáček na jemnější variantu a začala se více věnovat tomu, co jím a piji.

A teď, několik let poté, mohu říci, že mám citlivost zubů pod kontrolou. Mohu jíst a pít, co chci, bez obav z bolesti. A víte, co je na tom nejlepší? Můžu se vrátit na tu nádhernou pláž u moře a užívat si chladný drink, aniž bych musel znovu pocítit tu bolest.

Takže pokud trpíte citlivými zuby, není to konec světa. Existují produkty a návyky, které vám mohou pomoci zvládnout a snížit jejich citlivost. A koneckonců, pokud jsem to dokázala já, dokáže to každý.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.