Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a Wellness října 12, 2023

Co je keramicka fazeta?

  • Napsáno
    Jakub Dvořák

    Jakub Dvořák

  • 0 Komentáře

Poněkud hlubší pohled na keramické fazety

Už jsme se dostali do toho místa naší cesty krásnějšího úsměvu, kdy bych rád podrobněji představil keramické fazety. Nebudu vás zatěžovat odbornými výrazy, přestože jsem k nim měl vždy slabost, a pokusím se to vysvětlit co nejjednodušeji. Djembe drum in hand, vstupte se mnou do univerza zkrášlování úsměvu.

Jak je to s těmi fazetami a co vlastně jsou?

Keramické fazety jsou tvrdé, tenké plátky keramiky, které se nalepí na přední stranu zubů, aby vylepšily jejich vzhled. Fazety můžou skrýt řadu nedokonalostí, včetně zlomených, poškozených nebo odstínu zubů, který nejspíš způsobil příliš mnoho kávy nebo červeného vína (ano, to je můj případ, přiznávám se, miluji dobré víno). Fazety lze přizpůsobit tak, aby odpovídaly tvaru, velikosti a barvě vašich zubů, což zaručuje přirozený vzhled. A důležité je, že jsou odolné vůči skvrnám, takže si můžete vychutnávat svůj oblíbený nápoj bez strachu o svůj dokonale bílý úsměv.

Keramické fazety - pro koho jsou?

Jak už jsem zmínil, hlavním důvodem pro výběr keramických fazet je často snaha o dokonalejší úsměv. Ale nejsou jen pro ty, kdo touží po dokonale bílé filmové úsměvu. Keramické fazety jsou vhodné i pro ty, kteří mají zuby poškozené například nehodou nebo zlomené a chtějí je opravit bez nutnosti extrakce. Dokonce i někteří z těch, kteří mají nerovné zuby a nechtějí nosit roky rovnátka, mohou zvážit fazety jako alternativu. Ať už je váš důvod jakýkoli, důležité je poradit se s odborníkem, abyste byli jisti, že je to pro vás ta nejvhodnější volba.

Výroba a nasazení keramických fazet

Nyní, když víme, co keramické fazety jsou a pro koho jsou vhodné, pojďme se podívat, jak se vlastně vyrábějí a nasazují. V první fázi je nutné připravit zuby na nasazení fazet, což obvykle zahrnuje malé broušení zubní skloviny. Poté se odebere otisk zubů a na jeho základě se vyrobí samotné fazety. Až budou fazety připraveny, nasadí se na zuby pomocí speciálního lepidla. Celý proces je poměrně rychlý, obvykle trvá 2 až 3 návštěvy u zubního lékaře.

Podpora i péče o keramické fazety

I když jsou keramické fazety odolné vůči skvrnám a poměrně trvanlivé, je třeba se o ně správně starat. Stejně jako o vaše přirozené zuby. Pravidelné čištění, vyhýbání se příliš tvrdým potravinám a nekouření jsou jen některé z věcí, které byste měli zvážit. A samozřejmě pravidelné prohlídky u zubního lékaře, abyste zjistili jakékoliv potenciální problémy, než se stanou vážnými.

Zde bych vám také chtěl předat jednu osobní radu. Měl jsem kamaráda, kluka co miloval hokej a box, a rozhodl se pro keramické fazety. Jak to skončilo? On si zlomil fazetu při hokeji a musel to nechat opravovat. Tak si vždycky dobře promyslete, zda vám vaše koníčky nebo návyky nebudou dělat problémy s keramickými fazetami.

Dlouhodobá trvanlivost a náklady na keramické fazety

Jednou z největších výhod keramických fazet je jejich dlouhodobá trvanlivost. Pokud se o ně správně staráte, mohou vydržet až 20 let nebo i déle. Je to sice poměrně velká investice, ale když si uvědomíte, kolik radosti vám může krásný úsměv přinést, a to nejen vám, ale i lidem okolo vás, je to investice, kterou stojí za to zvážit.

Finální myšlenky a závěr

Kozmonaut, který zdolal vesmír a dospěl až k úsměvu jasných keramických hvězd, se nyní vrací na zem. Keramické fazety jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zlepšit vzhled svých zubů a získat sebevědomí, které přináší nádherný úsměv. Ale stejně jako u všeho, je důležité zvážit všechny aspekty a konzultovat je s odborníkem před tím, než se rozhodnete pro fazety. Já se už musím vrátit ke své želvě, přeji vám krásný den plný úsměvů!

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.