Adi Záchranka Stomatologie

Zdraví a wellness října 15, 2023

5 důvodů, proč si vybrat neviditelná rovnátka

  • Napsáno
    Václav Horák

    Václav Horák

  • 0 Komentáře

Neviditelná rovnátka – moderní trend

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste poprvé slyšeli o neviditelných rovnátkách? Bylo to asi před pěti lety pro mě. V té době měl můj syn Šimon několik potíží se svými zuby a my jsme začali uvažovat o tom, jak by mohl jeho úsměv vylepšit. Já, jako každý rodič, jsem chtěl pro svého syna to nejlepší. Proto jsem začal hledat alternativy k tradičním rovnátkám a objevil jsem neviditelná rovnátka. Nu, a dnes je to můj oblíbený příběh k napsání, protože se úplně změnil život mého syna.

Pohodlí a diskrétnost v jednom

Proč byste si měli vybrat právě neviditelná rovnátka a ne tradiční? Prvním z pěti důvodů je diskrétnost. V dnešní době jsou rovnátka již běžnou součástí života mnohých lidí, ale stále existuje stigma kolem nich. Neviditelná rovnátka, jak už název napovídá, jsou téměř neviditelná. Jsou vyrobená z průhledného plastu, který je tak téměř nerozpoznatelný. Šimon měl vždy obavy z toho, jak bude vypadat s rovnátky. Ale s těmito průhlednými rovnátky nemusel mít strach z pousmání se na fotce nebo z rozhovoru s lidmi. Už to samo o sobě mu dalo mnohem větší sebevědomí.

Snadná údržba a lepší hygiena

Druhým důvodem pro výběr neviditelných rovnátek je snadná údržba. Naprosto obdivuji, jak jsou tyto rovnátka jednoduché na údržbu. Můžete je vyjmout a vyčistit si zuby tak, jak jste zvyklí. Můj syn si mohl vyčistit zuby pastelem a nití, aniž by musel čistit i rovnátka. To znamená, že nebyl vystaven riziku vzniku zubního kazu jako u tradičních rovnátek, kdy se jídlo často zachytává mezi drátky.

Flexibilita pro každodenní život

Třetí důvod, proč neviditelná rovnátka stojí za to, je jejich flexibilita. Můžete je snadno vyjmout před jídlem nebo pitím něčeho jiného než vody. Pro Šimona to bylo fantastické, protože miluje jídlo a pití a nemusel se omezovat v tom, co si mohl dát. Například já jsem jako teenager nosil klasická rovnátka a vzpomínám si, jak jsem musel dávat pozor na to, co jím a piji, aby nedošlo k poškození nebo zbarvení rovnátek.

Přesné vytvoření úsměvu snů

Čtvrtým důvodem je, jak přesné může být vytvoření úsměvu při použití neviditelných rovnátek. Tato rovnátka jsou vyrobená na míru pro váš úsměv. Moje Eliška je velký fanoušek 3D tisku, takže když jsme našli lékaře, který nabízel možnost vytvořit 3D model Šimonových zubů a na jejich základě vytisknout rovnátka přesně na míru, byla nadšená. Této individualizované péči se u tradičních drátových rovnátek nedocílí.

Krátkodobá a dlouhodobá úspora

A konečně, pátý důvod pro výběr neviditelných rovnátek je, že představují jak krátkodobou, tak dlouhodobou úsporu. Investice do neviditelných rovnátek může být na první pohled dražší, ale pokud vezmete v úvahu všechny ušetřené návštěvy u zubního lékaře, peníze za dodatečné vybavení, jako jsou nitě pro rovnátka, a nižší riziko komplikací, ušetříte na dlouhou trať. Pro nás jako rodinu to byla investice, která se definitivně vyplatila. Šimon má nyní krásný úsměv a já se nemusel bát návštěv u zubního lékaře kvůli komplikacím se zuby.

Výběr rovnátek je velmi individuální rozhodnutí a já jsem rád, že jsem udělal to pravé pro mého syna. Mám jen jednu radu - nezdráhejte se ptát a zjišťovat, co by pro vás nebo pro vaše dítě bylo nejlepší. Existuje mnoho možností a je důležité vybrat tu pravou.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.